BIST Şirket Haberleri

Türk Hava Yolları, Yolcu ve Uçuş Rekoru Kıracak!

Türk Hava Yolları, Yolcu ve Uçuş Rekoru Kıracak!
Google News Icon Takip Et

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala, bayram tatili boyunca binlerce kişi sevdiklerine kavuşmak için yola çıkıyor. Bu durumun en büyük yansımasını Türk Hava Yolları (THY) yaşayacak. THY, bayram tatilinde bugün gerçekleştireceği 1664 sefer ve 285.877 yolcu ile uçuş ve yolcu rekorunu kırmaya hazırlanıyor.

THY Ek Sefer Düzenleyecek 🛫

THY, 23 Haziran ile 2 Temmuz tarihleri arasında, iç ve dış hat olmak üzere toplam 204 ek sefer düzenleyecek. Ek seferlerin 198’i İstanbul Havalimanı’ndan gerçekleştirilecek. THY’nin 88% doluluk oranına ulaşması bekleniyor. Yurt içinde en çok tercih edilen uçuş noktaları Adana, Trabzon, Antalya ve Dalaman olurken; yurt dışında ise Kıbrıs öne çıkıyor.

Yurt İçi ve Yurt Dışı Seferlerde Yolcu Rekoru ✈️

Havayolu şirketi, bugün gerçekleşecek 912 dış hat seferiyle 171.757; 712 iç hat seferiyle ise 114.115 yolcuya hizmet verecek. Bu rakamlarla birlikte THY, 23 Nisan’da gerçekleştirdiği 1653 uçuş ve 278.299 yolcu rekorunu geride bırakacak.

THY Basın Müşavirinden Rekor Açıklaması 📣

THY Basın Müşaviri Yahya Üstün, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Rekora doymuyoruz! Gurbetten sılaya uzanan kanatlarımızın birinde 1664 sefer, ötekinde ise vuslata erdireceğimiz 285.877 misafirimizi taşırken, şirket tarihinin günlük uçuş ve yolcu rekorunu kırıyoruz. Bayrağımızı göklerde dalgalandırmaya ve yüksekten uçmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı