BIST Şirket Haberleri

Türk Hava Yolları, Üst Üste 7. Kez “Türkiye’nin En Değerli Markası” Oldu

June 5, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Türk Hava Yolları, Üst Üste 7. Kez “Türkiye’nin En Değerli Markası” Oldu

Uluslararası marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance’in 2024 yılı “TURKEY100 – Türkiye’nin En Değerli Markaları” araştırmasında, Türk Hava Yolları zirvedeki yerini korudu. 2018’den bu yana birinci sırada yer alan bayrak taşıyıcı, 2024 yılında 1.985 milyar dolarlık marka değeri ile Türkiye’nin en değerli markası oldu.

Küresel Başarılar ve Yükselen Değer

Türk Hava Yolları, aynı zamanda Brand Finance tarafından açıklanan “En Güçlü Küresel Hava Yolu Markaları” listesinde de iki basamak yükselerek 6. sıraya yerleşti.

Liderlik ve Sorumluluk

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, bu başarıyı değerlendirirken, milli bayrak taşıyıcı olarak üstlendikleri görevin ve sorumlulukların önemine değindi. Bolat, “Milli Bayrak Taşıyıcısı olduğumuz Türkiye’mizin ‘En Değerli Markası’ olarak üst üste yedinci kez seçildiğimiz için gururluyuz. Bu başarı tüm Türk Hava Yolları ailesini daha büyük başarılar için motive ediyor.” ifadelerini kullandı.

Türk Hava Yolları, Üst Üste 7. Kez "Türkiye’nin En Değerli Markası" Oldu

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Brand Finance