Borsa Haberleri

Türk Hava Yolları, Uçuş Seferlerine Bir Yenisini Ekledi

Mart 15, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Türk Hava Yolları, Uçuş Seferlerine Bir Yenisini Ekledi

Türk Hava Yolları (THYAO), İstanbul Havalimanı’ndan Singapur aktarmalı olarak Avustralya’nın Melbourne şehrine seferlere başladı.

Türk Hava Yolları, bu seferle birlikte Melbourne Havalimanına uçan tek Avrupalı şirket olarak öne çıktı. Avustralya’nın İstanbul Başkonsolosu Tony Huber, THY’nin, Melbourne uçuşu başlatmasının yeni iş bağlantıları kuracak iş insanlarına kolaylık sağlayacağını söyledi.

Türkiye ile Avustralya arasındaki ikili ticaret hacminin 2,1 milyar dolar civarında olduğunu söyleyen Huber, yatırım hacminin oldukça ılımlı seviyelerde olduğunu belirterek şöyle devam etti:

İki ülke arasındaki ticaret bizim için önemli. Bu uçuşlardan sonra Türkiye ve Avustralya arasında yatırım artışı da dahil olmak üzere ekonomik faaliyetlerde bir artış göreceğimizi düşünüyorum” diye konuştu.

Ülkeler arasındaki uçuş süresinin kısalmasıyla hava hizmetlerinin daha rekabetçi olacağını dile getiren Huber, “Uluslararası havacılık analistleri bunun iki ülke arasındaki seyahat fiyatlarını 15% ila 20% arasında düşüreceğini söylüyor. THY tarafından sunulan promosyonlu uçuşlar kesinlikle büyük bir teşvik” diye konuştu.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Dünya Gazetesi