BIST Şirket Haberleri

Türk Hava Yolları (THYAO)’ndan Dev Yatırım Hamlesi

November 13, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Türk Hava Yolları (THYAO)’ndan Dev Yatırım Hamlesi

Türk Hava Yolları, büyüme planları doğrultusunda uçak ve motor üreticileriyle görüşmeler yaparak filosunu genişletmeyi hedefliyor. Bu bağlamda, Airbus firması ile oldukça büyük bir anlaşma gündemde. THY, 2026-2036 yılları arasında teslim alınacak toplam 355 adet uçağın satın alınması için Airbus ile görüşmelerini sürdürüyor. Peki, bu uçakların detayları neler? 🛩️

📈 240 Kesin, 115 Opsiyonlu Uçak Sözleşmesi

Anlaşmaya göre THY, Airbus’tan 240 adet kesin, 115 adet ise opsiyonlu olmak üzere toplam 355 adet uçak almayı planlıyor. Opsiyonlu uçaklar, THY’nin ihtiyaç durumuna göre daha sonra satın alabileceği uçakları ifade ediyor.

📝 Yönetim Kurulu Onayı ve Kamuoyu Bilgilendirmesi

Bu büyük alımın gerçekleşmesi için sonraki adım, Yönetim Kurulu onayının alınması olacak. Onay alındıktan sonra gerekli bildirimlerin kamuoyu ile paylaşılması bekleniyor. THY’nin bu adımı, hem şirketin büyüme hedeflerine ulaşmasında hem de Türkiye’nin havacılık sektöründeki konumunu güçlendirmede önemli bir rol oynayacak.

Türk Hava Yolları (THYAO)'ndan Dev Yatırım Hamlesi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP