Borsa Haberleri

Türk Hava Yolları (THYAO) 10 Adet Yeni Boeing Kiralayacak

January 29, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Türk Hava Yolları (THYAO) 10 Adet Yeni  Boeing Kiralayacak

Türk Hava Yolları (THYAO), 10 adet yeni Boeing 737-8 uçağı kiralayacak.

Dubai Aerospace Enterprise yaptığı açıklamada Türk Hava Yolları ile 10 adet Boeing 737-8 uçağı kiralanması konusunda anlaşıldığı ifade edildi.

Uçakların 2025 yılında teslim edilmesi planlanıyor.

DAE İcra Kurulu Başkanı Firoz Tarapore anlaşmayla ilgili olarak yaptığı açıklamada “Türk Hava Yolları ile zaten güçlü ve uzun vadeli olan ilişkimizi daha da derinleştirmekten ve büyüyen filo ihtiyaçlarına bu yeni teknolojiye sahip, yakıt tasarruflu uçaklarla çözüm sunmaktan mutluluk duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

Birleşik Arap Emirlikleri Dubai merkezli olan Dubai Aerospace Enterprise 30 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren bir şirket. Dubai Aerospace Enterprise dünyanın en büyük uçak kiralama şirketlerinden biri olarak biliniyor

Türk Hava Yolları (THYAO) 10 Adet Yeni Boeing Kiralayacak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Foreks