BIST Şirket Haberleri

Türk Hava Yolları ile China Eastern Havayolları İş Birliği Yaptı

September 29, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Türk Hava Yolları ile China Eastern Havayolları İş Birliği Yaptı

Çin’in Shanghai kentinde düzenlenen uluslararası havacılık forumu North Bund Forum 2023 çerçevesinde Türk Hava Yolları (THYAO) ile China Eastern Havayolları arasında mutabakat anlaşması imzalandı.

Türk Hava Yolları Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamaya göre, koronavirüs salgını sonrası Türkiye-Çin pazarının toparlanmasının ardından China Eastern Havayolları İstanbul’a sefer düzenleme kararı aldı. Bu karar ve yapılan görüşmeler doğrultusunda China Eastern Havayolları, dün ilk seferini gerçekleştirdi.

Shanghai-İstanbul hattında yapılacak uçuşlar, haftada 3 frekans olarak karşılıklı icra edilecek.

Shanghai’da gerçekleşen görüşmede, iki havayolu arasındaki iş birliğinin geliştirilmesi ve genişletilmesi mutabakatına varıldı. Bu çerçevede, iki havayolu arasındaki mevcut Özel Prorasyon Anlaşması’nın verimliliği artırılacak.

Türk Hava Yolları ile China Eastern Havayolları İş Birliği Yaptı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Foreks