Borsa Haberleri

Türk Hava Yolları, Boeing’e 4 Adet Uçak Siparişi Verdi

Türk Hava Yolları, Boeing’e 4 Adet Uçak Siparişi Verdi
Google News Icon Takip Et

Türk Hava Yolları (THYAO), küresel hava kargo pazarındaki konumunu daha da güçlendirmek adına Boeing’e (BA) 4 adet 777 Freighter siparişi verdi.

Söz konusu siparişle birlikte Türk Hava Yolları, 12 adet 777 Freighter uçağa sahip olacak. Türk Hava Yolları Kargo Başkanı Ali Türk, söz konusu yatırımın hava kargo hizmetlerine yönelik artan küresel talebi karşılama konusundaki kararlıklarını gösterdiğini ifade ederek şu ifadeleri kullandı:

“Boeing 777 Freighter’ların filomuza katılması, operasyonel kabiliyetlerimizi artırmanın yanı sıra, dünyanın dört bir yanındaki müşterilerimize sunduğumuz benzersiz hizmet ve verimlilikle lider konumumuzu korurken, dünya çapında hava kargo sektörünün zirvesine ulaşma yönündeki stratejik vizyonumuzun bir başka adımı olacak”

Boeing Ticari Satışlar Avrasya Başkan Yardımcısı Paul Righi ise “777 Freighter’ın yük kapasitesi, menzili ve esnekliği, Türk Hava Yolları’nın operasyonel verimliliği en üst düzeye çıkarırken olağanüstü müşteri hizmetleri sunmasını sağlayacak” ifadelerini kullandı.

Boeing 777 Freighter, 112 ton maksimum yük taşıma kapasitesi ve 9.200 kilometre menzili ile dünyanın en yetenekli çift motorlu kargo uçağı olarak biliniyor.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Foreks