Borsa Haberleri

Türk Hava Yolları, Boeing’den 250 Uçak Almaya Hazırlanıyor

June 4, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Türk Hava Yolları, Boeing’den 250 Uçak Almaya Hazırlanıyor

Türk Hava Yolları (THYAO) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat, Avrupalı uçak üreticisi Airbus ile büyük bir anlaşma yaptıktan birkaç ay sonra, Boeing (BA) ile yaklaşık 250 uçak satın almak için görüşmeler yürüttüklerini açıkladı.

Bolat verdiği bir röportajda görüşmelerin şu anda hedef fiyatlandırma, ticari şartlar ve motor maliyetlerine odaklandığını belirtti. Potansiyel sipariş 150-175 Boeing 737 Max dar gövdeli uçağı kapsayabilir ve geri kalan uçaklar daha büyük 787 Dreamliner’ı içerebilir.

Bolat’a göre görüşmeler henüz erken bir aşamada ve nihai bir anlaşma için kesin bir zaman çizelgesi belirlenmiş değil. Boeing ile yapılacak başarılı bir anlaşma, THY’nin aralık ayında 230 Airbus uçağı satın alma taahhüdünü takip edecek.

Türk Hava Yolları, Boeing’den 250 Uçak Almaya Hazırlanıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing