Borsa Haberleri

Türk Bankaların Sermaye Benzeri Tahvilleri Görece Cazip – JP Morgan

February 6, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Türk Bankaların Sermaye Benzeri Tahvilleri Görece Cazip – JP Morgan

JP Morgan, yayımladığı bir raporda Türk özel bankaların sermaye benzeri tahvillerinin görece cazip olduğu vurgusunu yaptı.

Konstantin Rozantsev öncülüğündeki banka analistlere göre özel bankaların sermaye benzeri tahvilleri “görece cazibeli”. Analistlere göre bunun sebebi Türkiye’deki istikrarlı ortam.

Ayrıca analistlere göre politika duruşu “çok fazla kısıtlayıcı” değil ve yüksek faizler kredi talebini şimdiye dek tamamen düşürmedi.

Analistler, Garanti’nin (GARAN) 2027 vadeli, İş Bankası’nın (ISCTR) 2028 vadeli sermaye benzeri tahvilleri için tavsiyesini ‘ağırlığını azalt’tan ‘nötr’e revize etti.

Akbank’ın (AKBNK) 2026 vadeli , Vakıfbank’ın (VAKBN) 2026 vadeli ve Eximbank’ın 2026 vadeli tahvili de ‘ağırlığını azalt’tan nötr’e yükseltildi.

Türk Bankaların Sermaye Benzeri Tahvilleri Görece Cazip - JP Morgan

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Bloomberg HT