Borsa Haberleri

Tureks Turunç Madencilik Yeni Makine Yatırımları için Sözleşme İmzaladı

April 22, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Tureks Turunç Madencilik Yeni Makine Yatırımları için Sözleşme İmzaladı

Tureks Turunç Madencilik (MARBL), makine yatırımı kapsamında yeni sözleşmeler imzaladığını açıkladı.

Şirket tarafından verilen bilgiye göre sözleşmeler, İtalyan menşeli  1 adet tel katrak makinesi, 1 adet cila makinesi, 1 adet komple ebatlama hattı için yapıldı. Açıklamada makinelerin teslim süresinin Temmuz 2024 olarak belirlendiği ve ilgili makinelerin ağustos ayında üretime başlamasının planlandığı belirtildi.

Üretim Kapasitesi 20% Artacak

Yapılan yatırımın toplam tutarı ise 1,6 milyon avro olurken, bu tutarın 20%’lik kısmı halka arz gelirlerinden karşılanacak. Kalan kısmının ise 5 yıl vadeli İtalyan sace kredisi ile ödeneceği belirtildi.

Açıklamada yapılan yatırımlar sonucunda üretim kapasitesinin 20% artmasının öngörüldüğü ifade edildi.

Tureks Turunç Madencilik Yeni Makine Yatırımları için Sözleşme İmzaladı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP