Borsa Haberleri

Tureks Turunç Madencilik, GES Projesini Devreye Aldı

May 10, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Tureks Turunç Madencilik, GES Projesini Devreye Aldı

Tureks Turunç Madencilik (MARBL), Afyonkarahisar’da bulunan merkez fabrikasının çatısına güneş enerji santrali (GES) kurulumunun tamamlandığını açıkladı.

Söz konusu GES’in 1.989,9 kWp gücünde olduğu ifade edilen açıklamada, santralin devreye alındığı ve elektrik üretimine başladığı belirtildi. Yapılan açıklamada GES’in üretim maliyetleri üzerinde olumlu etki yapmasının beklendiği ifade edildi.

Arazi Üzeri GES Projesi de Son Aşamada

Şirket yaptığı açıklamada ek olarak, yine Afyonkarahisar’da bulunan arazide 4.712,4 kWp’lik arazi üzeri güneş enerji santrali kurulumunun da son aşamaya geldiğini açıkladı. Buna göre bahse konu GES’in ay sonu itibariyle devreye alınması planlanlanıyor.

Tureks Turunç Madencilik, GES Projesini Devreye Aldı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP