Borsa Haberleri

Tureks Turunç Madencilik’ten (MARBL) 4,3 Milyon Dolarlık GES Yatırımı

December 26, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Tureks Turunç Madencilik’ten (MARBL) 4,3 Milyon Dolarlık GES Yatırımı

Tureks Turunç Madencilik (MARBL) Afyonkarahisar’da bulunan merkez fabrikasının çatısına ve yine Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesinde bulunan arazi üzerine Güneş Enerji Santrali kurma projelerinin imza akdinin tamamlandığını duyurdu.

Şirketten KAP’a yapılan açıklamada Fabrika çatısına inşa edilecek GES’in 1.989,9 kWp, arazi üzerine inşa edilecek olan GES’in ise 4.712,4 kWp üretim gücü olduğu belirtildi. Projenin toplam maliyetinin ise 4,3 milyon dolar olduğu ifade edildi.

⚡ Beklenen Üretim Ne Kadar?

Şirket yapmış olduğu açıklamada toplamda 6.702,3 kWp iki projenin karşılığında beklenen üretim miktarının 9.930.888 kWh olduğunu belirtti.

🗓 Nisan Ayı Sonunda Devreye Alınması Planlanıyor

Yapılan açıklamada söz konusu projelere ilişkin olarak şu ifadeler kullanıldı:

“İşletmemizin ve ocaklarımızın 1 yıllık elektrik ihtiyacının tamamını karşılaması ile beraber yaklaşık 4.270,3 ton karbon ayak izine katkı sağlanması hedeflenmektedir.  Güneş Enerji Santrali projelerinin tesliminin 2024 yılı Nisan ayı sonunda devreye alınması planlanmaktadır.”

Tureks Turunç Madencilik'ten (MARBL) 4,3 Milyon Dolarlık GES Yatırımı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP