BIST Şirket Haberleri

Tüpraş (TUPRS)’tan 32,9 Milyon Avroluk GES Yatırımı

Tüpraş (TUPRS)’tan 32,9 Milyon Avroluk GES Yatırımı
Google News Icon Takip Et

Tüpraş’ın bağlı ortaklığı Entek Enerji’nin 100% pay sahibi olduğu Enspire Enerji, Romanya’da güneş enerji santralleri projelerine sahip olan Eco Sun Niculesti ve Euromec-Ciocanari şirketlerinin hisselerini devralmak üzere bir Pay Alım Satım Sözleşmesi imzaladı. Bu devralma işlemi, şirketlerin toplam değeri olan 32,9 milyon Avro üzerinden gerçekleşti.

Yapılan stratejik hamle ile Entek Enerji, toplamda 214,26 MWm kapasiteye sahip güneş enerji santrallerine sahip olacak.

Anlaşma şartlarına göre, devir işlemleri 31 Ocak 2025 tarihine kadar tamamlanacak. Bu süre zarfında, tüm yasal ve düzenleyici onayların alınması ve diğer devralma koşullarının yerine getirilmesi bekleniyor.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP