Temettü Tarihleri ve Temettü Takvimi

Tüpraş (TUPRS), Hisse Başına 6,77 TL Temettü Dağıtacak

September 28, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Tüpraş (TUPRS), Hisse Başına 6,77 TL Temettü Dağıtacak

Tüpraş, 28 Eylül seans sonuna kadar portföyünde TUPRS hissesi bulunduran tüm yatırımcılarına pay başı net 6,77 TL temettü ödeyecek.

Temettü ödemesi kullanıcı hesaplarına “alım gücü” olarak, dağıtımın gerçekleştiği gün (29 Eylül 2023) geçecek. Yatırımcılar dilerse nakit bakiyeyi beklemeden hisse alabilecek. Nakit bakiye ise T+2 iş gününde hesaplara yansıtılacak.

Tüpraş (TUPRS), Hisse Başına 6,77 TL Temettü Dağıtacak

● Son Fiyatına Göre Verimi: 5,7%

● Temettü Hak Ediş için Son Tarih: 28 Eylül 2023

● Temettü Dağıtım Tarihi: 29 Eylül 2023

● Temettü Ödeme Tarihi: 3 Ekim 2023

Örneğin; portföyünde 10 bin TL’lik (62 adet) Tüpraş (TUPRS) hissesi olan yatırımcılar tahmini 419,74 TL temettü ödemesi alacak.

Şirket temettü ödemesinin gerçekleştiği gün, düzeltilmiş fiyattan işlem görecek.

📖 Sözlük

Bir şirketten temettü, yani kâr payı almak isteyen yatırımcıların hak ediş için belirtilen son tarihte tüm gün boyunca portföyünde o hisseyi bulundurmaları gerekir. Temettü dağıtım tarihinde, hissenin fiyatı, şirketin ortaklarına dağıtacağı temettü miktarı kadar düşer ve ödeme 2 – 3 iş günü içerisinde nakit olarak Midas yatırım hesabına yansıtılır.

Tüpraş (TUPRS), Hisse Başına 6,77 TL Temettü Dağıtacak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Kamuyu Aydınlatma Platformu