Borsa Haberleri

Tüpraş (TUPRS), 11 Enerji Projesi İçin Onay Aldı

January 31, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Tüpraş (TUPRS), 11 Enerji Projesi İçin Onay Aldı

Tüpraş (TUPRS), bağlı ortaklığı Entek Elektrik Üretim’in toplamda 653,3 MW kapasiteli 11 proje enerji projesi için Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’ndan (EPDK) onay aldığını duyurdu.

Depolama tesisi kurmak taahhüdü ile yaklaşık 1,5 GW ilave kapasite için Entek Elektrik’in EPDK’ya başvurda bulunduğu hatırlatılan açıklamada, daha önce onay almış 527,3 MW’e ek olarak; 50 MW Adatoprakpınar GES ve 40 MW Noyan GES olmak üzere toplam 90 MW kurulu gücünde depolamalı Güneş Enerjisi Santrali ile 36 MW kurulu gücünde depolamalı Sarıpınar Rüzgâr Enerji Santralinin kurulumlarına dair ön lisans başvurularının olumlu sonuçlandığı belirtildi.

Yapılan açıklamada 1,5 GW ilave ön lisans başvurularının değerlendirilmesiyle birlikte 653,3 MW kapasiteli 11 proje için onay alındığı belirtildi.

Tüpraş (TUPRS), 11 Enerji Projesi İçin Onay Aldı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP