BIST Şirket Haberleri

Tüpraş 600% Bedelsiz Sermaye Artırımı Nasıl Gerçekleşecek?

April 3, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Tüpraş 600% Bedelsiz Sermaye Artırımı Nasıl Gerçekleşecek?

Türkiye Petrol Rafinerileri (TUPRS) şirket sermayesi bugün 275,25 milyon TL’den 600% oranında bedelsiz olarak 1,92 milyar TL’ye yükseltilecek.

3 Nisan 2023 tarihi itibarıyla portföyünde TUPRS hissesi bulunduran tüm yatırımcılar bedelsiz sermaye artırımından yararlanabilecek.

Hissenin 600% oranında bölünmeye gitmesiyle birlikte 100 lotu bulunan yatırımcının 700 lotu olacak.

Bölünme Sonrası Hissenin Fiyatı Kaç TL Olacak?

Tüpraş güncel fiyatında bölünürse (3 Nisan 2023 – 564,40 TL) bugün düzeltilmiş pay fiyatı olan 80,62 TL’den işlem görecek.

Bedelsiz Sermaye Artırım için Başvuru Yapmaya Gerek Var mı?

Midas yatırım hesabında, Türkiye Petrol Rafinerileri (TUPRS) hissesi bulunan yatırımcıların bedelsiz sermaye artırımı için herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur.

Bölünmeden elde edilen lotlar otomatik olarak yatırım hesabına yansıtılır ve hisse düzeltilmiş fiyattan işlem görmeye başlar.

Tüpraş 600% Bedelsiz Sermaye Artırımı Nasıl Gerçekleşecek?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Kamuyu Aydınlatma Platformu