Borsa İstanbul

Tüpraş: 140 Bin Ton Ham Petrol Taşıyan Gemiyle İrtibat Kesildi

January 11, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Tüpraş: 140 Bin Ton Ham Petrol Taşıyan Gemiyle İrtibat Kesildi

Tüpraş (TUPRS), 140 bin ton ham petrol taşıyan gemiyle irtibatın kesildiğini açıkladı.

Şirket tarafından yapılan açıklamada Yunan armatör firması Empire Navigation’a ait Marshall Adaları bayraklı St. Nikolas isimli gemi ile olan iletişimin Umman açıklarında bugün (11 Ocak) saat 06:30 dolaylarında kesildiği bildirildi.

Şirket yaptığı açıklamada “Söz konusu gemi, Irak devlet petrol şirketi SOMO’dan satın aldığımız ve Basra Limanı’ndan rafinerimize ulaştırılmak üzere yola çıkan yaklaşık 140 bin ton ham petrol taşımaktadır” dedi.

“Rafineri Operasyonlarına Bir Etkisi Olmayacak”

Yapılan açıklamada tüm rafineri operasyonlarının planlandığı şekilde devam ettiği ve olayın rafineri operasyonlarına bir etkisi bulunmadığı ifade edildi.

Açıklamada ayrıca Gemide Türk mürettebat bulunmamakta olup, konunun takibi ulusal ve uluslararası yetkililerle iş birliği halinde sürmektedir” ifadeleri yer aldı.

Tüpraş: 140 Bin Ton Ham Petrol Taşıyan Gemiyle İrtibat Kesildi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Bloomberg HT