Ekonomi ve Finans Haberleri

Tüketici Güven Endeksi 7 Ayın Zirvesinde!

Ocak 23, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Tüketici Güven Endeksi 7 Ayın Zirvesinde!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) yılın ilk tüketici güven endeksi verilerini açıkladı. Buna göre endeks 2024’te de yükselişini sürdürmeye devam etti.

Tüketici güven endeksi ocak ayında 3,9% artarak 80,40 değerini aldı. Bu endeksin haziran ayından bu yana en yüksek seviyeye çıktığına işaret etti.

Mevcut dönemde hanenin maddi durumu endeksi geçen ay 63,4 olurken, ocakta 6% artışla 67,2’ye yükseldi.

Gelecek 12 aylık dönemde hanenin maddi durum beklentisi endeksi Aralık 2023’te 76,1 iken ocakta 4,5% artış göstererek 79,5 olarak kaydedildi.

Tüketici Güven Endeksi 7 Ayın Zirvesinde!
Görsel: TÜİK

Geçen ay 75,8 olan gelecek 12 aylık dönemde genel ekonomik durum beklentisi endeksi 1,8% değer kazanarak bu ay 77,2 olarak gerçekleşti.

Gelecek 12 aylık dönemde dayanıklı tüketim mallarına harcama yapma düşüncesi endeksi ise Aralık 2023’te 94,5 iken ocakta yüzde 3,6 yükselerek 97,9 olarak belirlendi.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: TÜİK

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti