BIST Şirket Haberleri

Tukaş 200% Bedelsiz Sermaye Artırımı Nasıl Gerçekleşecek?

Temmuz 10, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Tukaş 200% Bedelsiz Sermaye Artırımı Nasıl Gerçekleşecek?

Tukaş Gıda (TUKAS), şirket sermayesini 490,77 milyon TL’den 200% oranında bedelsiz olarak 1,47 milyar TL’ye yükseltecek.

Bölünme gününe kadar portföyünde Tukaş Gıda hissesi bulunan tüm yatırımcılar bedelsiz sermaye artırımından yararlanabilecek.

Hissenin 200% oranında bölünmeye gitmesiyle birlikte 100 lotu bulunan yatırımcının 300 lotu olacak.

Bölünme Sonrası Hissenin Fiyatı Kaç TL Olacak?

Tukaş Gıda, 17,42 TL’den bölünürse 11 Temmuz 2023 tarihi itibarıyla düzeltilmiş pay fiyatı olan 5,81 TL’den işlem görmeye başlayacak.

Tukaş Gıda Bedelsiz Sermaye Artırımı Ne Zaman? 

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Tukaş Gıda’nın bedelsiz sermaye artırım başvurusunu 6 Temmuz 2023 tarihi itibarıyla onayladı. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklama yapan şirket, bölünme tarihini 11 Temmuz 2023 olarak duyurdu.

Bedelsiz Sermaye Artırımı için Başvuru Yapmaya Gerek Var mı?

Midas yatırım hesabında, Tukaş Gıda (TUKAS) hissesi bulunan yatırımcıların bedelsiz sermaye artırımı için herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur.

Bölünmeden elde edilen lotlar otomatik olarak yatırım hesabına yansıtılır ve hisse düzeltilmiş fiyattan işlem görmeye başlar.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Kamuyu Aydınlatma Platformu

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti