BIST Şirket Haberleri

Tuğçelik Alüminyum’dan 5 Milyon Dolarlık Yatırım

April 10, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Tuğçelik Alüminyum’dan 5 Milyon Dolarlık Yatırım

Tuğçelik Alüminyum (TUCLK), enerji maliyetlerini düşürmek amacıyla 5 milyon dolar yatırım bedeliyle Güneş Enerjisi Santrali (GES) kurmaya karar verdi.

Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada;

“Karbon nötr katkı sağlamak, doğayı korumak ve İstanbul Sancaktepe fabrikasının enerji maliyetinin en az 50%’sini öztüketimden karşılamak amacıyla Güneş Enerjisi Santrali (GES) yatırımı kararı alınmıştır.

Nevşehir’de kurulacak olan Güneş Enerjisi Santrali (GES) tesisimizin yatırım bedeli yaklaşık 5 milyon dolar olup 4290 Kwp kapasite ile enerji üretimi sağlayacaktır.” ifadelerine yer verdi.

Tuğçelik Alüminyum, bu yatırımını 2023 yılının 4. çeyreğinde faaliyete geçirmeyi planlıyor. 

Tuğçelik Alüminyum'dan 5 Milyon Dolarlık Yatırım

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Anadolu Ajansı