Borsa Haberleri

TSMC’nin Satışları Mayısta 30% Arttı

June 7, 2024 • 1 dakika okuma süresi
TSMC’nin Satışları Mayısta 30% Arttı

Taiwan Semiconductor Manufacturing Company’nin (TSM) mayıs ayı geliri, yapay zekâ ürünlerine yönelik artan talebin de yardımıyla bir önceki yılın aynı ayına göre 30,1% artarak 7,1 milyar dolara ulaştı. 

Apple (AAPL), Nvidia (NVDA) ve AMD (AMD) gibi dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden bazıları için çipler üreten TSMC, Ocak-Mayıs 2024 dönemini kapsayan beş aylık gelirlerini de yıllık bazda 27,2% artırarak 32,7 milyar dolara taşıdı.

Mayıs ayında şirket, bellek çipleri hariç küresel yarı iletken endüstrisi için yıllık 10%’luk bir gelir artışı beklediğini söylemişti.

TSMC’nin Satışları Mayısta 30% Arttı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha