Borsa Haberleri

TSMC, Japonya’daki Büyüme Potansiyelini Değerlendiriyor

October 20, 2022 • 1 dakika okuma süresi
TSMC, Japonya’daki Büyüme Potansiyelini Değerlendiriyor

● Wall Street Journal’ın çarşamba günkü haberine göre, bilgisayar çipi üreticisi Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSM) Japonya’daki büyüme potansiyelini değerlendiriyor.

● Adı belirtilmeyen kaynaklardan alınan bilgilere göre, Japon hükümeti Apple (AAPL) tedarikçisinin ülkedeki ilk üretim tesisi dışında bir tesis kurmasına yeşil ışık yaktı. Konuya ilişkin olarak henüz nihai bir karara varılmadı.

● ABD, yerel üretim tesislerinin gelişimini desteklemek üzere fon sağlayarak yurt dışı çip üretimine bağımlılığını azaltmaya çalışıyor. Bilgisayar çipleri, akıllı telefonlardan arabalara ve tıbbi cihazlara kadar birçok üründe kullanılıyor.

● TSMC, üretim süreçlerini Çin’in doğrudan etkisi altında olmayan alanlara kaydırmak isteyen tek teknoloji üreticisi değil. Apple, yeni iPhone 14 modellerinden bazılarının Hindistan’daki Foxconn tarafından üretilebileceğini duyurmuştu.

● Reuters’in 2020 yılındaki haberine göre, Çin’de kapsamlı bir faaliyet alanına sahip olan Foxconn da bazı Apple ürünlerinin montajına ilişkin süreçleri Vietnam’daki tesislerine kaydırmıştı.

TSMC, Japonya’daki Büyüme Potansiyelini Değerlendiriyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı