Borsa Haberleri

TSMC Bilanço Görünümü, Çip Hisselerine Olumsuz Yansıdı

April 20, 2023 • 1 dakika okuma süresi
TSMC Bilanço Görünümü, Çip Hisselerine Olumsuz Yansıdı

Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSM) mevcut çeyrek dönem için oldukça hayal kırıklığı yaratan görünümünü açıkladı. Bu durumdan TSMC kadar ABD’li çip hisseleri de etkilendi. 

Şirket, ikinci çeyrekte gelirinin geçen yılın aynı dönemindeki 18,16 milyar dolardan bu yıl 15,2-16 milyar dolar arasında olacağını tahmin ediyor. Şirketin birinci çeyrek geliri ise yıllık bazda 4,8%lik düşüşle 16,72 milyar dolara gerilemişti. 

TSMC’nin iç karartan açıklamalarına paralel, borsa açılışı öncesi Nvidia (NVDA) 1,3%, Advanced Micro Devies (AMD) 1,5%, Intel (INTC) 1% ve Micron (MU) 1,04% düştü. 

TSMC Bilanço Görünümü, Çip Hisselerine Olumsuz Yansıdı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha