Borsa Haberleri

Trump’ın “Büyük Bir Açıklama” Haberi ile SPAC Digital World Hisseleri Yükselişte

December 15, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Trump’ın “Büyük Bir Açıklama” Haberi ile SPAC Digital World Hisseleri Yükselişte

Donald Trump’ın sosyal medya şirketini ve Truth Social uygulamasını halka açan SPAC Digital World Acquisition (DWAC), eski başkanın perşembe günü büyük bir açıklama yapmayı planladığını dile getirmesinin ardından 4% yükseliş kaydetti.

● Çarşamba günü Truth Social hesabında bir gönderi paylaşan Trump, perşembe günü “önemli bir açıklama” yapacağını söylemişti.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

● Twitter’ın patronu Elon Musk kullanıcılar arasında bir anket başlatarak, ABD Kongre Binası baskınının ardından Ocak 2021’de hesabı askıya alınan Trump’ın Twitter’a geri dönmesi yönünde oy veren kullanıcıların isteğiyle eski başkanın geçen ay sosyal medya platformuna dönüşüne izin vermişti. Trump, sosyal medya platformuna geri dönmesine izin verilmesinden bu yana hâlâ tweet atmadı.

● SPAC Digital World (DWAC) hisseleri, Trump’ın önceki hafta sonu gerçekleştirdiği mitinglerde, yakında yeniden seçim kampanyasını açıklayacağını üstü kapalı olarak dile getirmesinin ardından 7 Kasım’da 66%’lık keskin bir yükseliş kaydetmişti.

● DWAC hisseleri, Trump’ın resmi olarak üçüncü kez başkanlık adaylığını açıkladığı 16 Kasım günü 16% düşmüş ve yeniden seçim kampanyasını üstü kapalı açıkladığından beri salı gününe kadar 29% gerilemişti.

● DWAC hisseleri, mart ayının başlarında yüksek seviyelere ulaşmasından bu yana 79%’luk sert bir düşüş kaydetti.

Trump’ın “Büyük Bir Açıklama” Haberi ile SPAC Digital World Hisseleri Yükselişte

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı