Borsa Haberleri

Trump’ın Adaylığı Hangi Hisselere Fayda Sağlayabilir?

Kasım 16, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Trump’ın Adaylığı Hangi Hisselere Fayda Sağlayabilir?

Eski Başkan Donald Trump üçüncü kez Beyaz Saray’a aday olduğunu salı gecesi resmen duyurdu.

● Trump, kimilerine göre Büyük Eski Parti (Cumhuriyetçi Parti)’nin 2024’te başkanlığı geri alma şansını önemli ölçüde arttıran, kimilerine göreyse ciddi şekilde engelleyen bir kampanyaya girişiyor.

● Bu adaylık genellikle Cumhuriyetçilerin iktidar dönemlerinden fayda sağlayan Exxon Mobil (XOM), Chevron (CVX), Peabody Energy (BTU), Arch Resources (ARCH), Alliance Resource Partners (ARLP) ve Consol Energy (CEIX) gibi kömür ve enerji hisselerinin; Walmart (WMT), McDonald’s (MCD), Kroger (KR) ve Target (TGT) gibi asgari ücret limitlerinden faydalanabilecek büyük işverenlerin ve Lockheed Martin (LMT), Raytheon Technologies (RTX), Northrop Grumman (NOC) ve General Dynamics (GD) gibi savunma şirketlerinin beklentilerini yükseltiyor.

● Bunun yanı sıra Trump Media and Technology Group’un halka arz edilmesine yönelik çalışmalar için özel amaçlı bir satın alma şirketi olan “Trump SPAC” Digital World Acquisition (DWAC) şirketini de unutmamak gerekiyor.

DWAC, Trump’ın adaylık açıklamasının yakın olduğuna yönelik söylentilerin çıkmasının ardından 7 Kasım’da 66,5% değer kazanmıştı.

Midas'ı İndir

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti