Borsa Haberleri

Trump’ın Adaylığı Hangi Hisselere Fayda Sağlayabilir?

November 16, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Trump’ın Adaylığı Hangi Hisselere Fayda Sağlayabilir?

Eski Başkan Donald Trump üçüncü kez Beyaz Saray’a aday olduğunu salı gecesi resmen duyurdu.

● Trump, kimilerine göre Büyük Eski Parti (Cumhuriyetçi Parti)’nin 2024’te başkanlığı geri alma şansını önemli ölçüde arttıran, kimilerine göreyse ciddi şekilde engelleyen bir kampanyaya girişiyor.

● Bu adaylık genellikle Cumhuriyetçilerin iktidar dönemlerinden fayda sağlayan Exxon Mobil (XOM), Chevron (CVX), Peabody Energy (BTU), Arch Resources (ARCH), Alliance Resource Partners (ARLP) ve Consol Energy (CEIX) gibi kömür ve enerji hisselerinin; Walmart (WMT), McDonald’s (MCD), Kroger (KR) ve Target (TGT) gibi asgari ücret limitlerinden faydalanabilecek büyük işverenlerin ve Lockheed Martin (LMT), Raytheon Technologies (RTX), Northrop Grumman (NOC) ve General Dynamics (GD) gibi savunma şirketlerinin beklentilerini yükseltiyor.

● Bunun yanı sıra Trump Media and Technology Group’un halka arz edilmesine yönelik çalışmalar için özel amaçlı bir satın alma şirketi olan “Trump SPAC” Digital World Acquisition (DWAC) şirketini de unutmamak gerekiyor.

DWAC, Trump’ın adaylık açıklamasının yakın olduğuna yönelik söylentilerin çıkmasının ardından 7 Kasım’da 66,5% değer kazanmıştı.

Trump’ın Adaylığı Hangi Hisselere Fayda Sağlayabilir?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha