Borsa Haberleri

Toyota’nın ABD Satışları İlk Çeyrekte 20% Yükseldi

Toyota’nın ABD Satışları İlk Çeyrekte 20% Yükseldi
Google News Icon Takip Et

Toyota Motor Kuzey Amerika (TMNA), uygun fiyatlı sedan, crossover SUV ve kamyonetlerine yönelik talebin de yardımıyla ABD’de ilk çeyrek otomobil satışlarında yaklaşık 20%’lik bir artış gördüğünü açıkladı.

Japon Toyota Motor’un (TM) bir birimi olan TMNA, bir önceki yılın 469 bin 558 adetlik araç satışına kıyasla bu yılın ilk çeyreğinde toplam 565 bin 98 araç sattı.

Otomobil üreticisi ayrıca Land Cruiser, 4Runner, Tundra ve Prius modelleri gibi uzun soluklu isim plakalarını da modernize ediyor.

Şirketin RAV4 crossover modelinin satışları bir önceki yıla göre 47,4% artarak 124 bin 822 adede ulaştı ve TMNA’nın en çok satan modeli olarak tahtını korudu. 

Hibrit, elektrikli ve hidrojen yakıt hücreli araçları içeren elektrikli araçların satışları ise aynı dönemde yaklaşık 74% artarak 206 bin 850 adede ulaştı.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters