Borsa Haberleri

Toyota’nın ABD Satışları 2. Çeyrekte Yükseldi

Toyota’nın ABD Satışları 2. Çeyrekte Yükseldi
Google News Icon Takip Et

Japon otomobil devi Toyota Motor’un (TM) Kuzey Amerika birimi, uygun fiyatlı ve premium crossover SUV’larına olan talebin desteğiyle ikinci çeyrekte ABD otomobil satışlarında 9%’un üzerinde bir artış kaydetti. 

Japon Toyota Motor’un bir birimi olan şirket, bir önceki yılın aynı çeyreğindeki 568 bin 962 adetlik satışına kıyasla bu çeyrekte 621 bin 549 araç sattı. Böylece 30 Haziran’da son eren altı aylık dönemde şirket satışları 1 milyon 186 bin 647 adede ulaştı. 

Şirketin elektrikli araç satışları 2024 yılının ilk yarısında 71,8% artarak toplam hacmin yaklaşık 39%’unu oluşturdu. Ayrıca, SUV ve pikap satışları da bu dönemde sırasıyla 28,6% ve 15,1% yükseldi.

Model bazında ise Toyota’nın Land Cruiser ve 4Runner gibi SUV’larının satışları bir önceki yıla göre yaklaşık 8,6% arttı.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters, TipRanks