Borsa Haberleri

Toyota, Lexus ve Highlander Araçlarının Üretimini Durdurdu

Toyota, Lexus ve Highlander Araçlarının Üretimini Durdurdu
Google News Icon Takip Et

Toyota Motor (TM), Grand Highlander ve Lexus TX spor araçlarında bir hava yastığı sorununu çözene kadar bu araçların üretimi ve teslimatını askıya aldığını açıkladı.

Otomobil üreticisi daha önce yaptığı açıklamada, sürücü tarafındaki hava yastığının, sürücü camının açılması durumunda belirli çarpışmalar sırasında amaçlandığı gibi açılmayabileceği için, ABD’deki 145 bin adet 2024 model yılı Toyota Grand Highlander ve Lexus TX aracını geri çağırdığını duyurmuştu.

Otomobil üreticisi, müşterilerin ağustos ortasına kadar konu hakkında bilgilendirileceğini ancak geri çağırma çözümünün ne zaman açıklanacağının belli olmadığını söyledi.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters