Borsa Haberleri

Toyota, Kendi Kendine Sürüşlü İlk Elektrikli Aracını Çin’de Satacak

Toyota, Kendi Kendine Sürüşlü İlk Elektrikli Aracını Çin’de Satacak
Google News Icon Takip Et

Japon otomobil devi Toyota Motor (TM), Tesla’nın (TSLA) Tam Kendi Kendine Sürüş (FSM) teknolojisine benzer bir donanım olarak kendi kendine sürüş teknolojisine sahip ilk elektrikli araç modelini 2025 yılında Çin’de piyasaya sürmeye hazırlanıyor. 

Şirketin Çin’deki ortak girişimi, Çin’de hibrit araçlar, bataryalar ve akıllı araçlar alanında rakiplerine yetişmesi için Japon otomobil üreticisinin ülkedeki pazar payını desteklemeyi hedefliyor. 

GAC Toyota, otoyollarda ve şehir trafiğinde park etme ve navigasyon için gelişmiş sürüş yardımı sağlayacak sistemle donatılacak ilk model olarak önümüzdeki yıl Bozhi 3X SUV’u piyasaya süreceğini söyledi. 

Bu sayede şirketin Çin’deki tüm yabancı markalar arasında otonom sürüş teknolojisi tekliflerinde liderliğini koruyacağı belirtildi.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters