Borsa Haberleri

Toyota Elektrikli Araç Stratejisini İkiye Katladı!

September 30, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Toyota Elektrikli Araç Stratejisini İkiye Katladı!
  • Toyota CEO’su Akio Toyoda, verdiği bir röportajda şirketin geleceği için bir dizi elektrikli araç sunacaklarını bildirdi.

  • Toyoda, bütünüyle elektrikle çalışan araçların benimsenmesinin birçok kişinin düşündüğünden daha uzun bir zaman alacağını söyleyerek şirket beklentilerini ikiye katladıklarını duyurdu.

  • Toyoda’ya göre Kaliforniya ve New York eyaletleri elektrikli araçları daha hızlı benimseyecek ve 2035 yılına dek içten yanmalı motora sahip geleneksel araçların yasaklanmasını gerektiren son düzenlemeleri yerine getirmek “zor” olacak.

  • Toyota yöneticileri bütünüyle elektrikle çalışan araçlara yapılan yatırımları artırırken, sıkı küresel emisyon standartlarını karşılamak ve karbon nötrlüğüne ulaşmak adına bu tür otomobil ve kamyonların tek çözüm değil, çözümlerden biri olduğunu savundu.

  • Toyota, elektrikli araç teknolojisini geleneksel içten yanmalı motorlarla birleştiren Prius gibi hibrit araçların yanı sıra, alternatif çözümlere de yatırım yapmaya devam ediyor.

  • Toyota, önümüzdeki dokuz yıl içinde elektrikli batarya teknolojilerine 35 milyar dolar, elektrikli araçlara da  toplam 70 milyar dolar yatırım yapmayı planlıyor.

Toyota Elektrikli Araç Stratejisini İkiye Katladı!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı