Borsa Haberleri

Toyota, Brezilya’ya 2 Milyar Dolar Yatırım Yapacak

March 4, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Toyota, Brezilya’ya 2 Milyar Dolar Yatırım Yapacak

Japon otomobil devi Toyota Motor (TM), önümüzdeki birkaç yıl içinde Brezilya’ya 2,2 milyar dolarlık bir yatırım yapmaya hazırlanıyor. 

Brezilya Başkan Yardımcısı ve Sanayi Bakanı Geraldo Alckmin, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada yatırımların Toyota’nın Sao Paulo eyaletindeki Sorocaba kentinde bulunan fabrikasında düzenlenecek bir etkinlikle tanıtılacağını söyledi.

Alckmin, yatırımların 2 bin kişilik istihdam yaratmasının ve fabrikada yeni modellerin üretilmesinin beklendiğini belirtti. 

Söz konusu açıklamaların ardından Brezilya merkezli O Globo gazetesinin köşe yazarı Lauro Jardim, Toyota’nın Sorocaba biriminde bir hibrid otomobil ve SUV üreteceğini söyledi.

Toyota böylece, Volkswagen (VWAGY), General Motors (GM) ve Hyundai Motor gibi şirketlerin ardından bu yıl Brezilya’da ek yatırım planları açıklayan otomobil üreticileri kervanına katıldı. 

Toyota, Brezilya’ya 2 Milyar Dolar Yatırım Yapacak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters