Borsa Haberleri

Toyota, 280 Bin Aracını Geri Çağıracak

Şubat 22, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Toyota, 280 Bin Aracını Geri Çağıracak

Toyota Motor (TM) dün 280 bin adet Toyota Tundra, Sequoia ve Lexus LX 600 aracını, araçların boştayken ileri doğru kaymasına neden olabilecek bir şanzıman sorunu nedeniyle geri çağırdığını duyurdu.

Associated Press’e göre, geri çağırma bazı 2022 Toyota Tundra pikapları ve Lexus LX 600 SUV’lerin yanı sıra 2023 ve 2024 model Toyota Sequoia SUV’leri de etkiliyor.

Söz konusu sorun kapsamında araçlar boşa alındığında şanzımanın bazı parçalarının hemen devreden çıkmadığı belirtiliyor. Bu da araç düz bir yüzeyde düşük hızda ilerlerken motor gücünün tekerleklere aktarılmasına neden olabiliyor.

Toyota’ya göre bu sorun “çarpışma riskinin artmasına” da yol açıyor. Yapılan açıklamaya göre Toyota ve Lexus bayileri şanzıman yazılımını ücretsiz olarak güncelleyecek.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Forbes