Borsa Haberleri

Toyota, 2024’te 10,3 Milyon Araç Üretmeyi Hedefliyor

January 15, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Toyota, 2024’te 10,3 Milyon Araç Üretmeyi Hedefliyor

Toyota Motor (TM) yıllık üretim hedefini ikinci yıl üst üste olmak üzere bir kez daha artırarak, 2024’te dünya genelinde toplam 10,3 milyon araç üretmeyi hedefliyor. 

Nikkei’ye göre şirket, hibrit araçlarında gördüğü güçlü satış rakamlarının desteğiyle üretim hedefini yükseltti. Şirket ayrıca otomotiv sektöründe kullanılan yarı iletkenler ve diğer bileşenlerdeki darboğazın da yumuşadığına inanıyor. 

Toyota, 2024 takvim yılında üretiminin Japonya’da 3,4 milyon, denizaşırı diğer bölgelerde de 6,9 milyona ulaşmasını amaçlıyor. 

Toyota, 2024’te 10,3 Milyon Araç Üretmeyi Hedefliyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters