Borsa Haberleri

Top Gun: Maverick Anma Günü’nde Gişe Rekoru Kırdı

May 31, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Top Gun: Maverick Anma Günü’nde Gişe Rekoru Kırdı

Top Gun devam filmi, hafta sonu boyunca 126 milyon dolar hasılat elde etti ve pazartesi günkü Anma Günü tatili ile birlikte 156 milyon dolara ulaştı. 

Böylece film, Johnny Depp’in Karayip Korsanları filminin 153 milyon dolarlık tam hafta sonu rekorunun zirvesine çıkmayı başardı. 

Ayrıca film, açılış gününde toplam 51,8 milyon dolar gelir getirerek Paramount Pictures (PARA)’ın Iron Man 2’den sonra rekor kırmasını da sağladı.

Top Gun: Maverick’in Çin ve Rusya’da vizyona girmesi yasaklanmış olmasına rağmen, film uluslararası pazarda 124 milyon dolar kazandı. Ayrıca IMAX (IMAX) platformundan 21 milyon ve sinemadan dünya çapında 32,5 milyon dolar daha getirmesi bekleniyor.

Paramount, “Top Gun: Maverick” dahil olmak üzere yaz için sadece üç film içeren bir plana sahip. Bu durum sadece yaz için 7 film çıkaran Universal (CMCSA) ile ve Focus Features’ın toplam 12 film çıkarması ile kıyaslandığı zaman şirketin tek bir film ile ne kadar yüksek kazançlar elde ettiğini gösteriyor.

Bununla birlikte, pandemi sonrası toparlanma sürecinde gişe rekorları kıran Top Gun devam filmi açılışı, başta AMC Entertainment (AMC), Regal (CNNWF) ve Cinemark (CNK) olmak üzere diğer yapım şirketleri için bir katalizör görevi görüyor.

Top Gun: Maverick Anma Günü’nde Gişe Rekoru Kırdı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı