Borsa Yorumları

Tom Lee: S&P 500 Rallisinden Bu 6 Hisse Kazançlı Çıkacak

Haziran 16, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Tom Lee: S&P 500 Rallisinden Bu 6 Hisse Kazançlı Çıkacak

Fundstrat kurucusu Tom Lee, yılbaşından bu yana 10%’un üzerinde bir artış eğiliminde olan S&P 500’deki rallinin yıl sonuna kadar devam edeceğini ve çeşitli sektörlerden bazı hisselerin bu gelişmeden yararlı çıkacağını düşünüyor.

✅ Endeksin 2024 başında 4.750 düzeyine ulaşabileceğini belirten Lee, çarşamba günkü FED toplantısında yapılan yorumların da hisselerdeki ralliye “yeşil ışık” yaktığını söylüyor. 

Lee, “Bu yıl risk almanız gerektiğini düşünüyoruz çünkü sıkılaşma döngüsünün en kötüsünün geride kaldığına ve enflasyonist baskıların hızla azaldığına inanıyoruz.” diyor. 

📊 Bu da Lee’ye göre şirket bilançolarının sektör üstü bir performans göstermelerine izin verecek. Ayrıca açıklanan enflasyon ve işsizlik verilerinin FED’e bir “şahin molası” verdirdiğini söyleyen Lee, “Bence FED’in borsadan bir kez bile bahsetmemesi ve hatta S&P’nin bugüne kadar 15% yükselmiş olmasından rahatsızlık duyması da ince bir ayrıntı.” diyor. 

Dipçilerden: Lee, FED’deki bu görünüme paralel “mevcut şahin molasında dipten alım yapmayı” düşündüğünü de söyledi ve “BofA’nın fon yöneticileri anketi, fon yöneticilerinin hisselere düşük portföy ağırlığını gösteriyor. İşte bu yüzden gelecek aylarda ‘dipten alım yapmayı’ düşünüyoruz.” dedi. 

💸 Bu kapsamda Lee için teknoloji, enerji ve sanayi sektörleri öne çıkıyor. Teknoloji sektöründe Microsoft (MSFT) ve Nvidia’yı (NVDA) beğendiğini söyleyen Lee’nin enerji sektörü favorileri ExxonMobil (XOM) ve Occidental Petroleum (OXY) ve finans sektörü favorileri de American Express (AXP) ve Fiserv (FISV).

Ayrıca yüksek faiz oranları genellikle hızlı büyüyen teknoloji şirketleri için pek istenmeyen bir durum olsa da Lee, Apple (AAPL) ve Nvidia’nın “oldukça güçlü” konumlandığını düşünüyor. 

Lee, “Başka bir Apple veya Nvidia yok ve ister yapay zekâ ister tüketici ürünleri olsun, gündeme bağlı kaldıkları sürece yüksek faiz oranları bu şirketleri olumsuz etkilemeyecektir.” diyor. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti