BIST Şirket Haberleri

Tofaş’ın Hedef Fiyatı Yükseldi!

March 3, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Tofaş’ın Hedef Fiyatı Yükseldi!

Tofaş’ın Stellantis şirketinin Türkiye haklarını 400 milyon avroya satın almasının ardından J.P. Morgan, şirket için belirlediği hedef fiyatı güncelledi.

J.P. Morgan yaptığı açıklamada Tofaş için hedef fiyatını 168,59 TL’den 252,8’ye yükseltti ve tavsiyesini ‘AĞIRLIĞINI ARTTIR’ olarak korudu.

Hissenin (182 TL – 02 Mart 2023) son fiyatına göre getiri potansiyeli ise 38% olarak belirlendi.

Tofaş 2022 dördüncü çeyrek bilançosuna göre net dönem kârını geçtiğimiz yıla göre 161% artırarak 8,56 milyar TL’ye çıkardığını duyurmuştu.

Hedef fiyatla ilgili rapor yayınlayan J.P. Morgan, Tofaş’ın finansal performansını ve fiyat hareketlerini takip edeceğini bildirdi.

Tofaş’ın Hedef Fiyatı Yükseldi!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar:J.P. Morgan