BIST Şirket Haberleri

Tofaş, Üretime Ara Veriyor

July 6, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Tofaş, Üretime Ara Veriyor

Otomotiv sektörünün devi Tofaş (TOASO), Bursa’daki fabrikasında önemli bir karar aldı. Fabrikada, planlı izin kullanımı, üretim hatlarında yapılacak bakım ve yatırım çalışmaları nedeniyle üretime 24 gün ara verileceği açıklandı.

🔧 Üretim Hatlarında Bakım-Onarım Çalışmaları Başlıyor

Yaklaşık 7 bin işçinin çalıştığı Tofaş Otomobil Fabrikası, 7 Ağustos’ta üretime ara vererek bu süre zarfında üretim hatlarında planlanmış bakım-onarım çalışmalarına odaklanacak.

📝 Fabrikadan Resmi Açıklama Geldi

Tofaş tarafından yapılan resmi açıklamada, “Şirketimiz Bursa fabrikasında 07 Ağustos 2023 – 30 Ağustos 2023 tarihleri arasında planlı izin kullanımı, üretim hatlarında yapılacak planlı bakım-onarım çalışmaları sebebiyle üretime geçici olarak ara verilecektir.” ifadeleri kullanıldı.

🏭 Fabrikada Nöbetçi Personel ve Revizyon Çalışmaları Devam Edecek

Açıklamanın devamında “Bahse konu dönemde çalışanlarımız, yıllık izin hak edişlerini kullanacak olup fabrikamızda nöbetçi personel ile sadece bakım ve revizyon çalışmaları gerçekleştirilecektir.” denildi. Bu durum, çalışanların hak edişlerini kullanmalarını sağlarken fabrikanın bakım ve onarım ihtiyaçlarının karşılanması için bir fırsat sağlayacak. 🛠️

Tofaş, Üretime Ara Veriyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP