BIST Şirket Haberleri

Tofaş, Otomotiv Pazarında Zirvedeki Yerini Koruyor

July 5, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Tofaş, Otomotiv Pazarında Zirvedeki Yerini Koruyor

Son 4 yıldır Türkiye’nin en çok tercih edilen otomotiv markası olan FIAT, 2023 yılında da zirvedeki yerini koruyor. Otomobil ve hafif ticari araçlar toplam pazarında 101 bin adedin üzerine çıkarak rekor bir satış rakamına ulaşan marka, bu sonuçla ilk 6 ayın açık ara lideri oldu. 🥇

FIAT’ın Pazar Payı 18,2% ile İlk Sırada 📈

Borsa İstanbul’da işlem gören Tofaş markası Fiat, toplam otomotiv pazarında 18,2%, otomobil pazarında da 16,3%’lük pazar payı ile liderliğini sürdürüyor. 

Egea Cross, SUV Sınıfında da Lider! 🚘

Satışa sunulduğu ilk günden bugüne, Türkiye’nin en çok tercih edilen modeli olan Egea’nın Cross gövde tipi, ilk 6 ayda yaklaşık 20 bin adetlik satış ile SUV sınıfındaki liderliğini korudu.

Fiat, Türkiye’nin 64 İlinde “En Çok Tercih Edilen Marka” Oldu 🎉

FIAT’ın başarısı sadece satış rakamlarıyla sınırlı değil. TÜİK tarafından yayımlanan mayıs sonu trafik kayıtlarına göre, FIAT Türkiye’nin 64 ilinde “en çok tercih edilen marka” oldu. Bu sonuç, markanın Türkiye genelindeki geniş kitleler tarafından tercih edildiğini açıkça gösteriyor.

Tofaş, Otomotiv Pazarında Zirvedeki Yerini Koruyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı