Borsa İstanbul

TL Tahvilleri Yatırımcılar için ‘Çekici’ -Deutsche Bank

TL Tahvilleri Yatırımcılar için ‘Çekici’ -Deutsche Bank
Google News Icon Takip Et

Deutsche Bank analistleri TL tahvillerin yatırımcılar için oldukça “çekici” olduğunu belirtikleri bir rapor yayımladı.

Banka analistlerinin “Ya şimdi, ya hiçbir zaman” başlığı ile yayımladığı değerlendirmede, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB), ortodoks para politikasına “güçlü bağlılığı”, kredi notu güncellemeleri, cazip carry fırsatı ve en önemlisi içerideki algının değişmesi nedeniyle yükseliş beklentisinin makul olduğu belirtildi.

Enflasyonun düşmesini beklediklerini belirten analistler, zayıflayan iç talep, sıkılaşan kredi koşulları, daha istikrarlı seyreden kurun enflasyondaki yavaşlamaya desteklediğini belirtti.

Analistlere göre TL cinsi tahvillerde pozisyonlanma hala zayıf. Analistler “Bunun yanı sıra yaz aylarında net tahvil ihracının azalacağı beklentisi, TL tahvilleri destekleyebilir” yorumunda bulundu.

Analistler, değerlemelerin ucuz olduğunu ve 10 yıllık tahvil getirilerinin bu yıl yaklaşık 400 baz puan düşüş için alanı olduğunu belirtti. Bu, yaklaşık 28% düşüş anlamına geliyor.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Bloomberg HT