Borsa Haberleri

TikTok’un Banlanma İhtimali ile Snapchat Hisseleri Yükselişte

Mart 7, 2023 • 1 dakika okuma süresi
TikTok’un Banlanma İhtimali ile Snapchat Hisseleri Yükselişte

Snap (SNAP), TikTok uygulamasının ABD’de yasaklanmasına yönelik destek rüzgarının ABD Kongresi’ndeki etkisinin arttığına dair haberlerden fayda sağladı. Sosyal medya şirketinin hisseleri bugün yaklaşık 5% değer kazandı.

● Demokrat Senatör Mark Warner pazar günü Fox News kanalına verdiği demeçte, ByteDance (BDNCE)’in sahibi olduğu tartışmalara yol açan popüler sosyal video uygulaması TikTok’un da aralarında bulunduğu bazı Çinli teknolojilerin ABD’de yasaklanmasına olanak sağlayan yasayı bu hafta çıkarmayı planladıklarını açıkladı.

● TikTok’u sosyal medyanın liderlerinden biri haline getiren kısa format video alanının ikinci en büyük oyuncusu Snap, TikTok’un engellenme ihtimaliyle yatırımcı akınına uğruyor.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha