BIST Şirket Haberleri

THYAO, Avrupa’da En Fazla Uçuş Gerçekleştiren 3.Havayolu Şirketi Oldu

THYAO, Avrupa’da En Fazla Uçuş Gerçekleştiren 3.Havayolu Şirketi Oldu
Google News Icon Takip Et

📝Avrupa Havacılık Genel Bakış Raporu’ndan alınan yeni bilgiler ışığında, Türk Hava Yolları AO (THYAO), 24-30 Temmuz 2023 tarihleri arasında Avrupa’da en fazla uçuş gerçekleştiren üçüncü hava yolu şirketi oldu. THY’nin bu dönemde günlük ortalama 1571 uçuş yaptığı belirtildi. 🛫

📊Bu bilgiler, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından internet sitesinde yayınlanan EUROCONTROL Avrupa Havacılık Genel Bakış Raporu’nda yer aldı.

📈 Türkiye, Avrupa’nın En Yoğun Hava Trafiğine Sahip Altıncı Ülkesi

Türkiye’nin hava trafiği de oldukça dikkat çekici. Aynı rapora göre Türkiye, bu dönemde günlük ortalama 3895 uçuş ile Avrupa’da en yoğun hava trafiğine sahip altıncı ülke oldu.

🏆 İstanbul ve Antalya Havalimanları, Yoğunluklarıyla Öne Çıkıyor

🔍Raporda ayrıca, İstanbul Havalimanı’nın ve Antalya Havalimanı’nın performanslarına da değinildi. İstanbul Havalimanı, günlük ortalama 1472 uçuş ile Avrupa’daki en yoğun havalimanı unvanını elde etti. Antalya Havalimanı da günlük ortalama 1036 uçuş ile Avrupa’daki en yoğun yedinci havalimanı olarak gösterildi.

😎 Hem İstanbul Havalimanı hem de Antalya Havalimanı, 2019 yılı performanslarının üzerine çıkma başarısını gösterdi. İstanbul Havalimanı’nda 16%’lık, Antalya Havalimanı’nda ise 9%’luk bir artış yaşandığı belirtiliyor.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: SHGM