BIST Şirket Haberleri

THY, Türkiye’nin ‘En Değerli Markası’ Seçildi!

June 14, 2023 • 2 dakika okuma süresi
THY, Türkiye’nin ‘En Değerli Markası’ Seçildi!

Uluslararası marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance’in araştırmasına göre “Türkiye’nin En Değerli Markaları” belli oldu.

Türk Hava Yolları Liderliği Korudu 🛩︎

Brand Finance tarafından tamamlanan “Türkiye’nin En Değerli Markaları – Turkey 100” çalışmasına göre, 2023 yılında da Türk Hava Yolları, 2 milyar dolarlık marka değeriyle ilk sırayı koruyarak Türkiye’nin en değerli markası oldu. Türk Hava Yolları, marka değerini geçen yıla göre 26% artırarak bu başarıyı elde etti.

Arçelik, 1 milyar 500 milyon dolarlık marka değeriyle ikinci sırada yer aldı, Vestel ise 927 milyon dolarlık marka değeriyle üçüncü oldu.

Garanti Bankası Üç Sıra Birden Yükseldi 🏦

Garanti BBVA, 767 milyon dolarlık marka değeriyle geçen yıla göre 3 sıra yükselerek dördüncü sıraya yerleşti. İş Bankası 736 milyon dolarla beşinci, Bim 589 milyon dolarla altıncı, Ziraat Bankası 560 milyon dolarla yedinci, Ford Otosan 543 milyon dolarla sekizinci, Turkcell 532 milyon dolarla dokuzuncu ve Akbank 490 milyon dolarla onuncu sırayı aldı.

Üç Yeni Marka İlk 100’e Girdi 🏅

Bu yıl, Şölen, Ege Profil ve Desa gibi çeşitli sektörlerden 3 yeni marka ilk 100’e girmeyi başardı.

Marka Değeri En Çok Artan ve Azalan Şirketler Belli Oldu

İlk 100 marka arasında, Aktifbank 153% artışla en yüksek değer artışını, Anadolu Isuzu ise 101% artışla ikinci en yüksek değer artışını yakaladı. 📈

Aynı dönemde marka değerinde en yüksek düşüş 64% ile Aytemiz’de yaşandı. Bu markayı 61% düşüşle Anadolu Sigorta ve 56% düşüşle Brisa takip etti. 📉

THY, Türkiye’nin ‘En Değerli Markası’ Seçildi!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı