BIST Şirket Haberleri

THY, Emirates Hava Yolları ile 17 Uçaklık Bakım Anlaşması İmzaladı

June 13, 2023 • 2 dakika okuma süresi
THY, Emirates Hava Yolları ile 17 Uçaklık Bakım Anlaşması İmzaladı

Dünyanın en büyük uçak bakım-onarım hizmeti sağlayıcılarından biri olan Türk Hava Yolları’nın bağlı ortaklığı THY Teknik ile Birleşik Arap Emirlikleri merkezli havayolu şirketi Emirates Hava Yolları arasında bir uçak bakım sözleşmesi daha imzalandı.

Çalışma Temmuz Ayında Başlıyor

Bu yeni anlaşma doğrultusunda THY Teknik, Emirates’in filosunda yer alan 17 adet Boeing 777 tipi uçağa üs bakım hizmeti sunacak. Anlaşma kapsamındaki ilk uçağın bakımına ise temmuz ayında başlanması planlıyor.

THY, Emirates Hava Yolları ile İş Birliğini Güçlendiriyor

Konu hakkında açıklama yapan Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. Genel Müdürü Mikail Akbulut; “Emirates Hava Yolları ile olan iş birliğimizi güçlendirmeye devam ediyoruz. Nisan ayında imzaladığımız uçak bakım sözleşmesinin başarısını temel alan bu yeni anlaşma, yalnızca Emirates’in hizmetlerimize olan güvenini yansıtmakla kalmıyor, aynı zamanda tarafların mükemmellik taahhüdünü de vurguluyor. Havacılık sektöründe yetkin bir bakım-onarım hizmeti sağlayıcısı olarak, kaliteli ve güvenilir hizmetlerimizle Emirates’in Boeing 777 filosu için iş birliğimize devam etmekten heyecan duyuyoruz.” dedi.

THY, Emirates Hava Yolları ile 17 Uçaklık Bakım Anlaşması İmzaladı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı