BIST Şirket Haberleri

THY, En Güçlü Hava Yolu Markaları Sıralamasında 8. Sıraya Yükseldi

May 30, 2023 • 2 dakika okuma süresi
THY, En Güçlü Hava Yolu Markaları Sıralamasında 8. Sıraya Yükseldi

Türk Hava Yolları (THY), uluslararası marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance’in 2023 “Küreselde En Güçlü Hava Yolu Markaları” araştırmasında 78,1 puan alarak 8. sıraya yükseldi. 

Önemli Bir İvme Kazandı! 📈

THY, 2022 yılında 31. sırada yer alırken bu yıl ilk 10’a girmeyi başardı. Brand Finance, 1996 yılından bu yana pazarlama ve finansman arasında köprü kurma amacı taşıyor.

Marka Değerlendirme ve Danışmanlık Şirketi Brand Finance*🌐

Brand Finance, 20 yıldan uzun süredir markaların finansal değerini hesaplıyor. Her yıl dünyanın en büyük 5 bin markasını değerlendiriyor ve bu markaları ülke ve sektör bazında sıralayarak yılda yaklaşık 100 rapor hazırlıyor.

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanından Açıklama 🎙️

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, “En Güçlü Hava Yolu Markaları” sıralamasında 8. sıraya yükselmekten gurur duyuyor, 2022 yılına kıyasla markamızı 23 basamak birden yukarıya taşıdığımız için ayrı bir mutluluk yaşıyoruz.” dedi.

Sonuç olarak, Türk Hava Yolları’nın bu başarısı, markanın gücünü ve sektördeki etkisini gösteriyor. Bu başarı, THY’nin gelecekteki performansı için olumlu bir işaret olabilir. 🧐🔍

THY, En Güçlü Hava Yolu Markaları Sıralamasında 8. Sıraya Yükseldi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı