Meta

Threads Aylık 175 Milyon Kullanıcıya Ulaştı, Reklam Gelebilir – Zuckerberg

Threads Aylık 175 Milyon Kullanıcıya Ulaştı, Reklam Gelebilir – Zuckerberg
Google News Icon Takip Et

Meta Platforms (META) CEO’su Mark Zurckerberg, geçtiğimiz yıl Elon Musk’ın X platformuna (eski adıyla Twitter) rakip olarak piyasaya sürülen Threads uygulamasının aylık 175 milyon aktif aboneyi aştığını açıkladı.

Zuckerberg ayrıca, “Twitter katili” olarak adlandırdığı uygulamasında reklamlar satmaya başlayabileceğini söyledi. 

Threads, geçen yıl temmuz ayında resmen kullanıcılara sunulmuş ve ilk beş gün içinde yaşanan heyecanla 100 milyona kadar kullanıcı kazanmıştı. Takip eden haftalarda Threads, kullanıcılarının yarısından fazlasını kaybetti.

Beğeniler, takipçiler ve kullanıcı etkileşimlerine dayalı bir gönderi akışı ile X ile aynı sayılan platform, çeyrek boyunca aktif kullanıcı sayısının yaklaşık 25 milyon arttığını gördü.

Meta, popüler Instagram uygulamasıyla bağlantılı Threads’i piyasaya sürdüğünden bu yana, kullanıcı deneyimini iyileştirmek için doğruluk kontrolü ve trend konular, yüksek profilli influencer’ların uygulamada yayın yapmaları için finansal teşvikler, canlı spor skorları ve mesajlaşma gibi çeşitli özellikler sundu.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha