Borsa Haberleri

Thoma Bravo, Everbridge’i 1,5 Milyar Dolara Satın Alıyor

February 5, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Thoma Bravo, Everbridge’i 1,5 Milyar Dolara Satın Alıyor

ABD’li yazılım şirketi Everbridge (EVBG), özel sermaye şirketi Thoma Bavro’nun 1,5 milyar dolarlık satın alma teklifini kabul etti. Böylece Everbridge, işlemin tamamlanmasının ardından özel şirket haline gelecek. 

Anlaşma kapsamında Thoma Bravo, Everbridge hissedarlarına hisse başına 28,60 dolarlık bir teklifte bulundu. Söz konusu rakam, hissenin son kapanışına göre 20%’lik bir primi temsil ediyor. 

ABD’de 11 Eylül saldırısının ardından kurulan Everbridge, şirketlere ve hükümetlere kritik olayları öngörebilmeleri ve yönetebilmeleri alanında destek sağlıyor. 

Satın alma haberinin ardından Everbridge hisseleri piyasa öncesi işlemlerde 18% yükseldi. 

Thoma Bravo, Everbridge’i 1,5 Milyar Dolara Satın Alıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters