Borsa Haberleri

“The Big Short” Michael Burry Aldığı Hisseleri Açıkladı!

November 15, 2022 • 2 dakika okuma süresi
“The Big Short” Michael Burry Aldığı Hisseleri Açıkladı!

2008 mali krizi öncesinde konut sektörüne yaptığı doğru zamanlamalı yatırımlarla tanınan Scion Asset Management’tan Michael Burry, pazartesi günü yapılan açıklamaya göre, hapishane işletmecisi CoreCivic (CXW) de dahil olmak üzere beş yeni şirketi portföyüne ekledi.

● Bu hamle, fon yöneticisi Burry’nin ikinci çeyrekte bir düzine pozisyonu terk etmesinin ardından geldi.

● Üçüncü çeyrekte yaklaşık 1,5 milyon ilave Geo Group hissesi satın aldı. Mevcut fiyatlarla Scion’un 17,3 milyon dolar değerindeki bu pozisyonu, portföyünün en büyük yatırımı olma özelliğini taşıyor. Burry ayrıca 7,8 milyon dolarlık ilave CoreCivic hissesi de satın aldı.

● Scion’un son çeyrekte portföyüne eklediği diğer isimler ise telekomünikasyon grupları Liberty Latin America (LILA) ve Charter Communications (CHTR), havacılık ve savunma şirketi Aerojet Rocketdyne Holdings (AJRD) ve video ticaret şirketi Qurate Retail (QRTEA).

● Geo Group, CoreCivic ve Aerojet hisseleri yılbaşından bugüne kadar yükseliş kaydederek yıl boyunca 16,3% düşen S&P 500’den daha iyi performans gösterdi.

● Yıl boyunca Liberty 28,5%, Qurate ise 76% değer kaybetti.

Michael Burry’nin hisselerine Midas uygulaması içerisinden ulaşabilirsin 👇

Nasıl? Keşfet > Koleksiyonlar > Portföyler > Michael Burry’nin Portföyü

“The Big Short” Michael Burry Aldığı Hisseleri Açıkladı!

“The Big Short” Michael Burry Aldığı Hisseleri Açıkladı!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters