Borsa Haberleri

Tesla’nın Notu Düşürüldü: Suçlu SVB İflası – Wolfe Research

March 14, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Tesla’nın Notu Düşürüldü: Suçlu SVB İflası – Wolfe Research

Wolfe Research artan makro ekonomik zorlukları gerekçe göstererek, Tesla (TSLA)’ya daha önce vermiş olduğu “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notunu “SEKTÖRE PARALEL PERFORMANS” seviyesine düşürdü.

● Silicon Valley Bank’ın iflasının ardından krizin çözülmesinin zaman alacağını düşünen analistler, kredi kullandırımlarının sıkılaşma ihtimalinin yüksek olduğu konusunda uyarılarda bulunuyor.

● Analistler Tesla (TSLA)’nın sunduğu uzun vadeli alım fırsatı ve “etkileyici maliyet gidişatı” konusunda hâlâ olumlu olsa da, elektrikli araç üreticisinin boğuştuğu makro zorluklara daha endişeli yaklaşıyor.

● Analist Rod Lache, “Teknoloji harcamalarındaki yavaşlamanın daha sert olma riski olduğuna ve işten çıkarma furyasının devam edeceğine inanıyoruz. Tesla (TSLA) ve Otomotiv hisselerine baktığımızda, bu noktada makro sonuç açısından net bir görüş kabiliyetinin mümkün olduğuna inanmıyoruz. Otomobiller dayanıklı mallar sınıfına girdiğinden dolayı, tüketiciler mali olarak kendilerini pek güvende hissetmediklerinde otomobil alımlarını erteleme yoluna gider. Yaşanan son gelişmeler; Teknoloji Sektörü, Startup’lar, Finans Kuruluşları ve Kaliforniya merkezli birçok teknoloji dışı şirketin muzdarip olduğu belirsizliği daha da derinleştiriyor.” ifadelerini kullandı.

● Analist, “yatırımcı duyarlılığının bir darbe daha alması durumunda” zayıflayan talep eğiliminin “daha da kötüleşebileceğini” sözlerine ekledi.

Tesla’nın Notu Düşürüldü: Suçlu SVB İflası - Wolfe Research

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha