Borsa Haberleri

Tesla’nın Notu Düşürüldü: Rallinin Soğuması Bekleniyor

March 9, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Tesla’nın Notu Düşürüldü: Rallinin Soğuması Bekleniyor

Berenberg’in temkinli tavrının ardından Tesla (TSLA) hisseleri dün açılış öncesi işlemlerde değer kaybetti.

● Kısa süre önce gerçekleşen rallinin elektrikli araç fiyat savaşına yönelik korkuları boşa çıkaracak bir hisse fiyatı ortaya çıkardığı görüşünde olan Berenberg, hissenin “AL” olan notunu “TUT” seviyesine düşürdü.

● Tesla (TSLA)’nın hisse fiyatını yılın başından bugüne kadar 70% artıran bu ralli, uzun vadeli görünüm hâlâ iyimser olsa da Berenberg’i şimdilik beklemeye zorladı.

● Analist Adrian Yanoshik, “Taktik fiyat değişimleri maliyet liderliği stratejisini yansıtıyor: Tesla’nın yeni tesisleri, sermaye ve iş gücü verimliliği açısından çok yılı kapsayan bir fırsat sunuyor.” ifadelerini kullandı.

● Yanoshik ve ekibi Tesla (TSLA)’nın krediler hariç olmak üzere 25% brüt kâr marjıyla hâlâ pazar payı elde edebileceğini düşünmekle birlikte, yakın vadede değerlendirildiğinde fiyat indirimlerinin kısa vadeli kâr marjlarını götüreceği görülüyor.

● 12 aylık ortalamada Tesla (TSLA) için 210 dolarlık bir fiyat hedefi belirleyen Berenberg, 52 haftalık işlem fiyatının 101,81 dolar ile 384,29 dolar aralığında seyredeceğini kaydetti.

Tesla’nın Notu Düşürüldü: Rallinin Soğuması Bekleniyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha