Ford

Tesla’nın Hemen Arkasında: Ford’un Elektrikli Araç Satışları Artıyor

Tesla’nın Hemen Arkasında: Ford’un Elektrikli Araç Satışları Artıyor
Google News Icon Takip Et

Detroitli otomobil devi Ford Motor (F) ikinci çeyrekte kamyonet satışlarındaki artışlarla toplam teslimatlarını 1% artırdı. Ancak şirketin aynı dönemde kaydettiği güçlü elektrikli araç satışları, Ford’u zirvedeki Tesla’ya (TSLA) bir adım daha yaklaştırdı. 

Ford, ikinci çeyrekte pikaplar ve karavanlar da dahil olmak üzere toplam 308 bin 920 adet kamyonet teslimi gerçekleştirdi. Bu, şirketin 2019’dan bu yana bu kategorideki en iyi performansına işaret ederken, Ford’un popüler F-150 araçlarının teslimatı da bu dönemde 199 bin 463 adede yükseldi. 

Aynı dönemde şirket yıllık bazda 61% artışla toplam 23 bin 957 adet elektrikli araç teslimatı gerçekleştirdi. Ford’a göre bu güçlü satışların arkasındaki ana modeller olan Mustang Mach-E ve F-150 Lighting şirkete yeni müşteriler kazandırmaya devam ediyor. 

Öte yandan şirketin hibrit araç satışları, Ford’un 20 yıl önce bu modelleri satışa sunmasından bu yana çeyrek dönem bazında bir rekor kırararak yıllık bazda 56% yükseldi ve 53 bin 822’ye ulaştı. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC